Trawniki

Zakładanie trawników - Łódź

Piękny, równy i zielony trawnik to podstawa każdego ogrodu. Stanowi jego bazę, podłoże, idealne tło i środowisko do wzrostu roślin. Zapobiega rozlewaniu się wody po drogach, zamarzaniu powierzchni w zimie czy też tworzeniu błota. Chcesz mieć piękny trawnik? Zakładanie zieleńców to czynność, którą warto powierzyć specjalistom pracującym w firmie Cornus-Ogrody & Sekka-Ogrody! Dzięki temu zostanie to wykonane w sposób szybki, prosty i dokładny. Można zdecydować się na założenie trawy z rolki, jak również klasycznych, prawdziwych trawników z siewu, które będą cieszyć oko przez lata! Zajmujemy się wykonywaniem zieleńców nie tylko na posesjach prywatnych, ale również w miejscach użyteczności publicznej czy na murawach boisk.

Na czym polega zakładanie trawników?

Zakładanie trawników to nie tylko rozłożenie trawy z rolki lub przeprowadzenie wysiewu, ale także oczyszczenie gleby i jej odpowiednie przygotowanie. To często wymaga usunięcia z niej korzeni, kamieni, gruzu i chwastów oraz przekopania całego terenu. Jeżeli pH gleby jest nieodpowiednie, należy doprowadzić je do korzystnej wartości, jaką jest ta pomiędzy 5,5 a 6,5. W dalszej kolejności istotne jest zastosowanie dopasowanego do charakteru podłoża nawozu, ubicie gleby oraz jej zwilżenie. Dopiero później przystępuje się do siania trawy. Oprócz trawników zakładamy również ogrody, systemy automatycznego nawadniania i stosujemy inne rozwiązania, których celem jest stworzenie jak najpiękniejszej przestrzeni wokół domu!

Zakładanie trawnika cennik

Żeby mieć piękny zieleniec, najlepiej znaleźć firmę, która przeprowadzi tanie, ale kompleksowe zakładanie trawników. Cena za taką usługę jest ustalana indywidualnie pomiędzy przedstawicielami firmy a Klientem i jest zależna od przestrzeni do zagospodarowania oraz wybranych rodzajów roślin. Warto jednak wiedzieć, że każdorazowo zakładając trawniki, ustalamy z Klientami wstępny budżet i zakres rezultatów, jakie chcemy uzyskać, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że usługa przekroczy założone sobie wcześniej widełki finansowe. Szukasz firmy, która przeprowadzi zakładanie trawnika? Łódź oraz Zgierz w województwie łódzkim to miejsca, na których terenie działamy, ale zachęcamy do kontaktu osoby również z ich okolic i innych miejscowości!

Mają Państwo Pytania?

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania dotyczące naszych usług, projektowania, zakładania i rozwijania ogrodów w Łodzi i okolicy.