Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów - Łódź i okolice

Zaprojektowanie wymarzonego ogrodu to zadanie wymagające ogromnych nakładów czasu i cierpliwości. Decydując się na ten krok, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma od lat zajmuje się realizacją zleceń dla Klientów indywidualnych, jak również dużych firm deweloperskich. Wiedza i doświadczenie, a także pasja do wykonywanej pracy pozwalają nam każdego dnia na nowo odkrywać, czym jest projektowanie ogrodów. Łódź i jej postindustrialny charakter stanowią tło dla naszych działań, przynosząc ze sobą nie tylko całą masę wyzwań, ale także pozytywnych emocji. Ogród ma za zadanie zachwycać przez wiele lat nie tylko domowników, ale także gości, dlatego warto ustalić wszystkie szczegóły z Inwestorem już na samym początku współpracy.

Aranżacja ogrodów przydomowych – jak to się robi?

Każdy projekt ogrodu powinien być bardzo dobrze przemyślany. Musi zawierać odpowiednie miejsce do odpoczynku i relaksu (taras, altana, grill) czy też przestrzeń do aktywnego spędzania czasu (basen, kort, plac zabaw). Najważniejszą zasadą w aranżacji ogrodów przydomowych jest połączenie elementów składowych tak, aby były ze sobą spójne. Mowa o doborze i rozplanowaniu nasadzeń roślin oraz założeniu pięknego trawnika dopełniającego ogród. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się krzewy całoroczne, które zawsze będą wyglądać pięknie. W połączeniu z kwiatami sezonowymi oraz trawami sprawią, że przestrzeń wokół domu ożyje, a jej widok nigdy się nie znudzi.

Urządzanie ogrodu przydomowego wiąże się także z ograniczeniami wynikającymi z charakteru budynku mieszkalnego, ukształtowania terenu czy wielkości działki. Projektant musi wykazać się w takich sytuacjach kreatywnością oraz znajomością rozwiązań alternatywnych. W jednym przypadku wystarczy umieszczenie w ogrodzie fontanny, w innym zbudowanie skalniaka. Dotyczy to również montażu systemów automatycznego nawadniania, wykonania podjazdów i ścieżek oraz zapewnienia oświetlenia, które nada ogrodowi unikalnego charakteru po zmroku.

Każdy projekt ogrodu powinien być bardzo dobrze przemyślany tak, aby znaleźć odpowiednie miejsce do odpoczynku i relaksu (taras, altana, grill) czy też miejsce do aktywnego spędzenia czasu (basen, kort, plac zabaw). Jednak najważniejszym elementem projektu ogrodu tak, aby wszystkie te elementy były spójne ze sobą jest odpowiedni dobór i rozplanowanie roślin, które będą cieszyć oko przez cały rok oraz założenie pięknego trawnika, który będzie idealny dopełnieniem każdego wymarzonego ogrodu. Dlatego to trudne zadanie warto zlecić profesjonalistom.

Mają Państwo Pytania?

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania dotyczące naszych usług, projektowania, zakładania i rozwijania ogrodów w Łodzi i okolicy.