Oczka wodne - projekt i realizacja

Oczka wodne - Łódź i okolice

Szum wody działa nie tylko kojąco na człowieka, ale jest również najpiękniejszym elementem każdego ogrodu. Projekt i budowa oczka wodnego, stawu, kaskady wodnej czy wodospadu wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, a jego styl musi być dostosowany do charakteru ogrodu. Przy budowie obiektu wodnego należy pamiętać o prawidłowym doborze roślinności, które będą jego ozdobą przez cały rok i zapewniają prawidłową równowagę biologiczną w zbiorniku.

 

Czym kierujemy się, projektując oczka wodne w ogrodzie?

Najczęściej realizowane przez nas zlecenia dotyczą oczek wodnych, ale równie często projektujemy także stawy kąpielowe, źródełka, strumyki i inne zbiorniki. Projektując oczka i wodospady w ogrodzie, kierujemy się przede wszystkim preferencjami oraz wyczuciem estetyki Klienta. Dużą uwagę przywiązujemy do tego, by projekt spełnił jego oczekiwania, dlatego chętnie oglądamy przykładowe inspiracje oraz zbieramy informacje na temat rozwiązań, jakie ten chciałby zobaczyć w swoim przyszłym ogrodzie.

Dlaczego warto nam powierzyć zakładanie oczka wodnego?

Samodzielne zakładanie stawu przeważnie jest dość trudne, bowiem kluczowe jest tutaj stworzenie odpowiednich warunków, najlepiej możliwie jak najbardziej zbliżonych do naturalnych – w skrócie „małego ekosystemu”. W zależności od funkcji, jakie ma pełnić zbiornik, można spotkać się z różnymi problemami – niewłaściwymi warunkami do życia dla ryb czy rosnącymi w niesamowitym tempie glonami i porostami utrudniającymi pływanie.

Przeważnie potrzebne jest także uzyskanie niezbędnych pozwoleń, sporządzenie operatu wodnoprawnego czy decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Czasami możliwa jest realizacja projektu po uprzednim zgłoszeniu zgodnie z procedurą uproszczoną. Naszych Klientów przeprowadzamy przez wszystkie etapy budowy oczka, a także dbamy o to, by zbiorniki należycie spełniały zaplanowane zadania przez wiele lat. Mogą to być funkcje estetyczne, sportowe, wypoczynkowe czy związane z hodowlą zwierząt.

Budowa oczek wodnych — cennik

To, jaki dokładnie będzie koszt realizacji przedsięwzięcia, jest zależne od tego, czy planujemy wersję podstawową, czy np. rozbudowane oczko wodne z kaskadą w ogrodzie. Oczywiście kluczowe jest też to, jak duża jest dostępna przestrzeń ogrodowa oraz planowany punkt wodny. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek czynności projektowych, przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Klientem dotyczący oczekiwań, jak również budżetu, który ten chce przeznaczyć na przygotowanie miejsca rekreacji w ogrodzie. Na późniejszym etapie przedstawiamy projekt oraz wstępny kosztorys, a dopiero po omówieniu szczegółów zlecenia przystępujemy do budowy i zakładania oczek wodnych, stawów czy wodospadów.

Mają Państwo Pytania?

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania dotyczące naszych usług, projektowania, zakładania i rozwijania ogrodów w Łodzi i okolicy.