Rośliny całoroczne na tarasach - realizacje

Nasze aranżacje tarasów i domów

Prawidłowa aranżacja roślinna w domu, biurze i na tarasie zapewnia spójność z otaczającym go ogrodem. W kuchni możemy mieć bardzo przydatne zioła (np. oregano, tymianek, bazylia). Możemy mieć rośliny, które latem będą ozdobą tarasu, zimą ozdobą wnętrza domu. W zależności od gatunku roślin możemy stosować sadzenie w donicach metodą tradycyjną (doniczka-ziemia) lub metodą terraponiki i hydroponiki (z zastosowaniem systemu kontroli podlewania), które zapewniają prawidłowy rozwój roślin.

Aranżacja tarasu roślinami to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni zewnętrznej, dostarczanie piękna i wprowadzanie relaksującej atmosfery. Przy aranżacji tarasu warto stworzyć zrównoważone kompozycje kwiatowe. O czym warto pamiętać? 

Kwiaty na taras – aranżacje

Kluczem do stworzenia efektownej aranżacji kwiatów na taras jest dobranie odpowiednich gatunków roślin, które będą pięknie komponować się ze sobą. Warto wybierać rośliny, które mają różne wysokości, kształty liści oraz kolory. W ten sposób można uzyskać harmonię i różnorodność. Dobrymi propozycjami są np. pelargonie, fuksje i petunie oraz trawy ozdobne. 

Donice na tarasie – aranżacje

Warto wykorzystać pojemniki i donice do aranżacji w różnych rozmiarach i kształtach, by stworzyć interesujące kompozycje. Pełnią one funkcję praktyczną, umożliwiając łatwe przemieszczanie roślin, gdy trzeba dostosować taras do zmieniających się potrzeb i warunków atmosferycznych.

Aranżacje tarasów przydomowych

Zaleca się zainwestowanie w dekoracje tarasu, przy czym nie muszą one być tylko tworzone z roślin. Można na przykład dodać trochę artyzmu, wykorzystując dekoracyjne podstawki, zawieszki, czy lampiony. Wybrane elementy dekoracyjne są nie tylko estetycznym dodatkiem, ale również praktycznym, gdyż pomogą w utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu dla roślin.

Zdrowie i wygląd roślin

Aby aranżacje kwiatowe na tarasie prezentowały się naprawdę efektownie, należy regularnie dbać o rośliny. Nawadnianie, przycinanie, usuwanie zwiędłych liści i kwiatów to podstawowe czynności, o których nie można zapominać. 

Aranżacje kwiatowe wprowadzają  przyjemną i przytulną atmosferę, cieszą oko i sprawiają, że taras staje się ulubionym miejscem domowników. Możesz tam przyjmować gości, tworzyć relaksujące miejsce odpoczynku lub spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i projektowaniu, tarasy mogą stać się przyciągającymi wzrok punktami centralnymi, które ożywią i nadadzą charakter każdej zewnętrznej części domu.

Jeśli szukasz kreatywnej i profesjonalnej firmy, która zajmuje się aranżacją tarasu w Łodzi, Zgierzu i okolicach, koniecznie sprawdź ofertę firmy CORNUS OGRODY! Zajmujemy się kompleksową realizacją ogrodów i tarasów. Realizujemy aranżacje kwiatowe tarasów w różnych stylach np. nowoczesnym lub ekologicznym. Oferujemy całoroczną pielęgnację ogrodów i terenów zielonych. Nasza aranżacja roślinna  na tarasie zapewnia spójność z otaczającym go ogrodem. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. 

 

Mają Państwo Pytania?

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania dotyczące naszych usług, projektowania, zakładania i rozwijania ogrodów w Łodzi i okolicy.