Pielęgnacja ogrodów Łódź

Zaprojektowanie i zrealizowanie zarówno niewielkiego, jak i dużego ogrodu pozwala uzyskać spektakularny efekt. Jednak, aby roślinność prezentowała się znakomicie przez cały czas niezależnie od pory roku, niezbędne jest odpowiednie i regularne pielęgnowanie ogrodów. Niestety nie każdy ma na takie działania czas i wie, jak się do tego zabrać. Dlatego w ramach usług oferowanych przez CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź dostępna jest również pielęgnacja ogrodów.

Na czym polega pielęgnacja ogrodu?

Pielęgnowanie ogrodu wielu osobom kojarzy się z podlewaniem i koszeniem trawy. Jednak nawet w przypadku ogrodów urządzonych w stylu minimalistycznym to nie wystarczy. Zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie powinny być odpowiednio dostosowane do poszczególnych pór roku, a także potrzeb poszczególnych gatunków roślin znajdujących się w ogrodzie. Istotne jest odpowiednie przycinanie, zabezpieczanie, nawożenie, koszenie, dosiewanie, cięcia odmładzające i wiele innych czynności.

Ponadto pielęgnacja roślin ogrodowych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, akcesoriów i preparatów często przeznaczonych wyłącznie dla określonego gatunku.  Zarówno średni, jak i duży ogród z różnorodną roślinnością wymaga sporej ilości miejsca przeznaczonego na pomieszczenie gospodarcze, a także czasu regularnie poświęcanego na pielęgnowanie ogrodu. Łódź i okolice to jednak region, gdzie działania te można powierzyć specjalistom z CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź i nie martwić się więcej o utrzymanie ogrodu w idealnym stanie.

Dlaczego pielęgnacja ogrodów przez CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź to dobry wybór?

Zlecenie pielęgnacji roślin ogrodowych profesjonalistom to szansa na posiadanie bujnego i wymarzonego ogrodu, który zachwyci rodzinę oraz znajomych. To możliwość posiadania zieleni trudnej w utrzymaniu lub założenia ogrodu przez osoby, które nie mają czasu na prace przydomowe lub zupełnie się na tym nie znają. Wygoda i oszczędność czasu to kolejne zalety, jakimi wyróżnia się pielęgnacja ogrodów. Łódź i okolice to region, na którego terenie profesjonalne utrzymanie ogrodu zapewni CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź. To zarówno pielęgnacja już posiadanych terenów zielonych, jak i ogrodów, które zostaną wcześniej zaprojektowane i zrealizowane przez naszych specjalistów.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych usług i omówimy warunki współpracy. 

Mają Państwo Pytania?

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania dotyczące naszych usług, projektowania, zakładania i rozwijania ogrodów w Łodzi i okolicy.