Architektura ogrodowa

Architektura ogrodowa - Łódź i okolice

Ogromny ogród z wieloma alejkami, jak i niewielki, kameralny, przydomowy teren zielony to tak samo ważne i cenne obszary, które można zaaranżować na wiele sposobów. Aby jednak poczuć się wyjątkowo we własnym zielonym zakątku, poza różnorodną roślinnością, klimatycznym oświetleniem czy urokliwymi oczkami wodnymi doskonałym pomysłem bywa architektura ogrodowa. Kompleksowe rozwiązania w tym zakresie oferują specjaliści z CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź.

Czym jest architektura ogrodowa? Łódź i okolice

Architektura ogrodowa to obok zaplanowania zieleni i organizacji poszczególnych stref jeden z najważniejszych elementów aranżacji przestrzeni przydomowej. Dzięki funkcjonalnemu zagospodarowaniu dostępnego miejsca konstrukcjami, które określić można jako mała architektura ogrodowa, spędzanie czasu w ogrodzie jest o wiele wygodniejsze i stwarza znacznie więcej możliwości.

Architektura ogrodowa to zarówno różnego rodzaj meble, wiaty, zadaszenia, jak i place zabaw, urządzenia do rekreacji i relaksu, a także fontanny, kompozycje składające się z rzeźb, donic i innych charakterystycznych elementów. Tego typu przedmioty to również architektura ogrodowa drewniana, do której można zaliczyć popularne i modne altany, pergole, zadaszenia, wiaty, stelaże, ławki, huśtawki itp. funkcjonalne, a zarazem dekoracyjne obiekty.

Architektura ogrodowa – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Dzięki wkomponowaniu architektonicznych urozmaiceń ogród nabiera indywidualnego charakteru i możliwe staje się idealne dopasowanie go do preferencji właściciela oraz jego upodobań. Architektura ogrodowa to również wiele rozwiązań o różnych kształtach i niewielkich rozmiarach. To sprawia, że w interesujący sposób można zaaranżować nie tylko duże i przestronne ogrody, ale również niewielkie ogródki przydomowe, a także tarasy i balkony.

Mała architektura ogrodowa może też sama w sobie być doskonałą dekoracją idealnie współgrającą ze stylem, w jakim wykonana jest zabudowa czy kolorystyka elewacji. Zagospodarowanie nawet z pozoru mało atrakcyjnej, wolnej przestrzeni czy terenu zielonego to kolejna zaleta, jaką wyróżnia się architektura ogrodowa. Łódź i okolice to region, w którym dominuje nie tylko styl nowoczesny, minimalistyczny czy industrialny. Dzięki małej architekturze ogrodowej nawet w już zaaranżowanym ogrodzie można wprowadzić zmiany, które pozwolą uzyskać całkiem nowy i niepowtarzalny efekt.

Mała architektura ogrodowa i CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź

CORNUS ogrody Zgierz & SEKKA ogrody Łódź tworzą specjaliści w zakresie kompleksowego projektowania ogrodów, którzy dokładnie wsłuchują się w oczekiwania Klientów, a następnie realizują aranżację zieleni zgodnie z założeniami. W skład takiego projektu wchodzą wszelkie udogodnienia, w tym architektura ogrodowa drewniana, jak i innego typu. To zarówno zaplanowanie, omówienie możliwych rozwiązań, jak i pomoc w realizacji wybranego wariantu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy dogodny termin spotkania w celu omówienia szczegółów współpracy.

Mają Państwo Pytania?

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania dotyczące naszych usług, projektowania, zakładania i rozwijania ogrodów w Łodzi i okolicy.